Nie_daj_sie_grypie_prezentacja.pdf
Więcej- zapraszamy do zakładki Promocja Zdrowia
Nie_daj_sie_grypie_prezentacja.pdf
Więcej- zapraszamy do zakładki Promocja Zdrowia
10 lutego 2016r. odbył się apel porządkowy. W pierwszej części spotkania pani Dyrektor Halina Foltynowicz przypomniała zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie zimowego wypoczynku.
W części drugiej podsumowano konkursy, które odbyły się w szkole w pierwszym półroczu. Wyróżniono laureatów dyplomami i nagrodami.
Rozstrzygnięcie konkursu "Ekologiczna Ozdoba Choinkowa"
I miejsce -Iwona Ulenberg
II miejsce- Paulina Gruszczyńka
II miejsce- Aleksandra Klein
III miejsce- Kamil Łużny
III miejsce- Jędrzej Szczygieł
Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "Kartka Bożonarodzeniowa"
kategoria klasy I-III:
I miejsce Diana Głowala
I miejsce Kamil Głowala
kategoria klasy IV-VI:
I miejsce PAULINA Gruszczyńska,
II miejsce Aleksandra Junak,
III miejsce Jędrzej Szczygieł
Życzymy udanych ferii zimowych oraz dużo zapału do nauki w drugim półroczu!!!
Album fotograficzny- Apel
Jest to gminna impreza sportowa organizowana rokrocznie w lutym przez szkołę z Mostów. Biorą w niej udział uczniowie ze szkół gminnych (Pogórza, Dębogórza i Mostów)z klas IV-VI. W tym roku odbyła się 12 edycja Olimpiady Zimowej. Celem imprezy jest integracja dzieci ze szkół w gminie i propagowanie zdrowego stylu życia. Ilość i różnorodność konkurencji sportowych pozwala na to, aby w imprezie brało udział jak najwięcej dzieci.
Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela p.Agnieszki Korczyńskiej wzięli udział w powiatowym konkursie ,,Gwiazdka tuż, tuż''. 21 XII 2016 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród. W przepięknych wnętrzach Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, w pięknej świątecznej scenerii nasza uczennica odbierała nagrody za I m-ce w powiecie za kartkę świąteczną wykonana w grafice komputerowej. W konkursie wzięła udział według organizatorów rekordowa liczba uczestników z całego powiatu wejherowskiego, tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszych uczniów. Gratulujemy.
XX Pomorski Konkurs Plastyczno-Literackim „Gwiazdka tuż, tuż…
GRAFIKA KOMPUTEROWA
Klasy I-III
I miejsce Diana Głowala
Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole we wtorek – 9 lutego.Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami zachęcała do zabawy. Rodzice wykazali się wielką pomysłowością przygotowując stroje. Na salę przybyły m. in. księżniczki, czarownice, koty, motylki, żołnierze, policjanci oraz różne inne stwory. Już pierwsze dźwięki muzyki poderwały wszystkich do tańca. Bawiliśmy się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom i wychowawcom.. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszystkim do tańca przygrywała p. Magdalena Wardacka. Mogliśmy popróbować swoich sił w makarenie, lambadzie czy kaczuchach oraz uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: w podawaniu balonów, przechodzeniu pod liną czy podrzucaniu dmuchanej, kolorowej piłki. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki. Ferie trwać będą aż do końca lutego 2016 r.
Wszystkim uczniom życzymy miłego odpoczynku
5 lutego w Domu Kultury w Pierwoszynie odbył się Festiwal Piosenki Naszych Dziadków. Naszą szkołę reprezentowali:
- I - III Maciej Kowalski i Amelia Kata;
- IV - VI Natalia Mikołajewska, Julia Myszk, Aleksandra Junak i Oliwia Kreft.
Miło nam poinformować, że PIERWSZE MIEJSCE zdobyła Natalia Mikołajewska z piosenką Anny Jantar "Staruszek świat" a DRUGIE MIEJSCE Aleksandra Junak z piosenką Maryli Rodowicz "Pszczoły na wrotkach".
Serdecznie gratulujemy!!! :) :) :)
W dniu 04 lutego w naszej szkole obchodziliśmy tłusty czwartek. Tego dnia nie powinno liczyć się kalorii. Zgodnie z tradycją w ostatni czwartek przed Wielkim Postem dozwolone jest objadanie się. Jeden z przesądów mówi, że kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło.
Nasi uczniowie powodzenie mają zagwarantowane!
W czwartkowy zimowy wieczór 28 stycznia br. kosakowska Checz pobrzmiewała kaszubską poezją i prozą w wykonaniu młodych recytatorów z Wierzchucina, Ręboszewa, Władysławowa, Chałup, Chłapowa, Jastrzębiej Góry, Dzierżążna, Goręczyna, Sitna, Rumi, Dębogórza oraz Mostów. Członkowie
Jury (Weronika Korthals; Danuta Tocke Jadwiga Piernicka; Lidia Mikulska oraz Krzysztof Stromski) miało niezwykle trudne zadanie, bowiem nie brakowało intrygujących i zaskakujących interpretacji
Z naszej szkoły Wyróżnienie Specjalne Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo otrzymała Marlena Miszewska (Dębogórze) a w kategorii uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VI Wyróżnienie- Oliwia Kreft
Organizatororami konkursu byli: Wójt Gminy Kosakowo, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Dębogórze-Kosakowo oraz Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo
W piątek 29 stycznia odbył się w naszej szkole próbny alarm przeciwpożarowy.Cała akcja odbyła się w trosce o poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Niespodziewanie, tuż po godz. 10:00, uczniowie usłyszeli dzwonek informujący o alarmie. Po usłyszeniu sygnału uczniowie i nauczyciele opuścili sale szkolne zgodnie z planem ewakuacyjnym szkoły. Na miejsce przyjechała straż pożarna. Nauczyciele zgłosili pani dyrektor Halinie Foltynowicz stan obecności uczniów w każdej klasie.
Okazało się, że wszyscy doskonale znają drogę ewakuacyjną i zasady postępowania w czasie zagrożeń. Uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, bardzo szybko stawili się na miejscu zbiórki.
Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą jak się zachować w takiej sytuacji.
Pan komendant OSP - Michał Kulig uświadomił wszystkim zebranym konieczność przeprowadzania takich akcji, jak również ogrom zagrożeń w wyniku pożaru, a co najważniejsze dał możliwość sprawdzenia się w takiej niecodziennej sytuacji. Po zakończeniu alarmu zrobiono kilka pamiątkowych zdjęć, a cała społeczność udała się ponownie na lekcje. Cieszymy się, że była to akcja improwizowana i wszyscy się uratowali :)
Dnia 27.01.2016 odbyl się w naszej szkole Międzyszkolny Konkursu Kolęd "Zaśpiewaj Jezusowi". Organizatorem konkursu była Pani Dyrektor Halina Foltynowicz, Ks. proboszcz Jan Grzelak oraz Ks. Tomasz Jereczek.
Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając z podkładami muzycznym oraz a capella. Można było usłyszeć wiele pięknych kolęd i pastorałek, począwszy od tych tradycyjnych, śpiewanych na co dzień w czasie świątecznym i tych mniej znanych. Jury oceniając uczestników brało pod uwagę wybór utworu i stopień jego trudności, rytm, zachowanie melodii i ogólne wrażenie artystyczne. Ogółem wzięło udział 36 rożnych wykonawców.
W kategorii zespoły
I miejsce -"Dębogorskie kwiatki"-W stajeneczce narodzony”
II miejsce - Chór Szkolny z Dębógorza"-„Do szopy hej pasterze”
Wyróżnienie- "Śnieżynki"- „Dzisiaj w Betlejem”
W kategorii soliści
II miejsce- Aleksandra Junak- „Pójdźmy wszyscy do stajenki”
II miejsce- Oliwia Kreft- „Kocham Cię Jezu”
III miejsce- Natalia Mikołajewska- „Gdy śliczna panna”
III miejsce -Jula Król- „Cicha noc”
Wyróżnienie- Agata Szefka-„Dzisiaj w Betlejem”, Julia Ścibor "świeć gwiazdeczko"
W kategorii klas I-III
Sara Karaś z klasy III b zajęła 2 miejsce uzyskując dyplom laureata i nagrodę książkową,
Urszula Danowska z klasy III a zajęła 3 miejsce uzyskując dyplom laureata i nagrodę książkową.
Iga Kołodziejska z klasy IIIa zajęła 8 miejsce uzyskując wyróżnienie
Martyna Szczepaniak z klasy IIIb zajęła 11 miejsce uzyskując wyróżnienie
Zuzanna Łykowska z klasy IIb zajęła 15 miejsce uzyskując wyróżnienie
Julia Król z klasy IIIa zajęła 15 miejsce uzyskując wyróżnienie
Kinga Grala z klasy IIIa zajęła 15 miejsce uzyskując wyróżnienie
Julia Kąkol z klasy IIIa zajęła 16 miejsce;
W kategorii klas IV-VI
Paulina Gruszczyńska z klasy IV zajęła 17 miejsce
Laureaci konkursu oraz jego uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Zwycięzcom gratulujemy!!! Nad prawidłowym przebiegiem konkursu w szkole czuwała p. Maritta Zygmunt i p. H. Pacyńska.
21 stycznia w Domu Kultury w Pierwoszynie odbył się III Festiwal Kolęd Obcojęzycznych. Dzieci zaprezentowały się wspaniale.
Klasy 1-3
Julia Król "Cicha noc" po angielsku - I miejsce
Zespół "Dzwoneczki" - "Jingle Bels Rock" - I miejsce
Klasy 4-6
Zespół "Dębogorskie kwiatki" - "W stajeneczce narodzone"- po kaszubsku- I miejsce
Oliwia Kreft-"Cicha noc"- po kaszubsku- II miejsce
Zespół " Snowflakes"-" We wish you, a Merry Christmas"- II miejsce
Natalia Mikołajewska-" Last Christmas"- III miejsce
Dnia 20.01.2016, uczniowie Naszej szkoły brali udział w interaktywnym przedstawieniu Teatralnym pt. "Telewizja Nastolatków"Wszystkich gorąco powitał prezenter Michał i zapoznał każdego z operatorami dźwięku, kamery i obrazu (czyli osobami odpowiedzialnymi technicznie za powstawanie filmów, programów). Prowadzący dla zobrazowania produkcji filmu pokazał nam jeden z najbardziej znanych w sieci prank (z języka angielskiego – figiel, psikus) czyli „Chris Pratt Dinosaurs Prank (SA Wardega)”. Potem Michał rozdał „bilety szczęścia”. Każdy był innego koloru. Rozpoczął się pokaz „magii w telewizji”. Pierwsze osoby z biletami szczęścia udawały pogodynki. Mieli trudne zadanie do wykonania. Musieli pokazać prognozę pogody przy użyciu „green screen-nu” ( technika obróbki obrazu, polegająca na zamianie tła o w miarę jednolitym kolorze). Wszystkim pogodynkom poszło wyśmienicie! Inne osoby udawały komentatorów sportowych. Musiały poczuć emocje towarzyszące meczowi piłki nożnej. Ufff było gorąco!! W kolejnej zabawie uczestnicy musieli przeprowadzić wywiad z Justinem Bieberem (odpowiedzi piosenkarza i jego fotografia pochodziły z prawdziwego wywiadu).Było tak zabawnie, że wszyscy na sali wybuchali śmiechem. Zosia z klasy ^b miała „bilet szczęścia” w białym kolorze i wystąpiła jako dziennikarka. Kolejni zawodnicy zrobili furorę w reklamie dziwacznych produktów takich jak np. klapki dla osób z dwoma prawymi nogami czy trójkątna piłka. Odbyło się jeszcze szukanie talentów u dzieci – było ich wiele :-). Zajęć było niesłychanie dużo, nie sposób je wszystkie opisać.
Było naprawdę super!
Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć co zostało nakręcone.
A to dopiero za miesiąc!
Dzieciaki uczą się jak postępować z psami. Grupa wolontariuszek fundacji Dogtor, za cel swoich działań postawiła sobie uświadomienie dzieciom jak powinny one traktować psy i interpretować ich zachowania. Z pomocą zawodowca- psa terapeuty przeprowadziły w szkole podstawowej warsztaty „Podaj łapę!”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 4-6. Wśród poruszanych tematów pojawiły się: jak rozumieć sygnały wysyłane przez psa; zmysły, jak pies postrzega świat; co robić w sytuacji zagrożenia, jak postępować w kontakcie z agresywnym psem. Dzieciaki były entuzjastycznie nastawione i wykazywały duże zainteresowanie zajęciami. Z pewnością duży wpływ miała na to Fiona, dla której praca z dziećmi to codzienność. Nie mamy też wątpliwości, że praca wolontariuszek nie poszła na marne i uczniowie mają teraz większą świadomość odnośnie odpowiedniego podejścia do naszych pupili.
Po raz szesnasty dnia 15.01.2016 Gimnazjum w Jastarni zorganizowało przegląd kolęd i pastorałek pt."Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi". W tym roku po raz pierwszy występowały tylko zespoły, nie było solistów. Dzieci z naszej szkoły zaprezentowały po kaszubsku kolęde "W stajeneczce narodzone".Organizatorem przeglądu jest Gimnazjum im. Jana Pawła II i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni
13.01.2016 r. nasi uczniowie wzięli udział w półfinałach XV edycji konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”. Organizatorem konkursu jest Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Partnerem jest Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych z Gdańska, Gdyni i Sopotu.Uczniowie pracowali w grupach 2 lub 3-osobowych. Zadaniem uczestników konkursu był wybór zagadnienia z załączonej listy propozycji oraz zilustrowanie go eksperymentem, pokazem itp. Uczestnicy samodzielnie przygotowali i przeprowadzili doświadczenia oraz wyciągnęli wnioski.
Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:
I drużyna Rozalia Kata, Marta Wojtunik, Ola Junak
II drużyna Martyna Stak, Natalia Ptaszek, Weronika Wołosiuk
Mamy nadzieję na uczestnictwo w finale w kwietniu. Trzymamy mocno kciuki za naszych reprezentantów
W dniach 13.12.2015r. uczniowie klas IV i V wzięli udział w warsztatch "Wychowanie komunikacyjne"
Projekt MZKZG skierowany jest do dzieci, które zaczynają się usamodzielniać w realizacji podróży miejskich, w pierwszej kolejności do i ze szkoły.
To właśnie nasi najmłodsi pasażerowie zasługują na szczególną uwagę i oni także zadają najwięcej pytań. Trzeba pamiętać, że to właśnie dzieci, a właściwie ich przyzwyczajenia, będą miały wpływ na przyszłość nas wszystkich. Jeżeli od najmłodszych lat nie będziemy kształtować uczniów na świadomych użytkowników komunikacji miejskiej, stosujących w praktyce zasady zrównoważonego transportu, za kilka lat przybędzie nam rzesza konserwatywnie nastawionych kierowców. Od lat zwiększa się liczba użytkowników transportu indywidualnego, a liczba osób korzystających z komunikacji miejskiej maleje. Naszym głównym celem jest odwrócenie tej tendencji i przekonanie najmłodszych, że podróżowanie pociągiem, czy autobusem może być nie tylko tańsze i bardziej ekologiczne, ale również komfortowe i przyjemne.
W trakcie warsztatów, które trwały dwie godziny lekcyjne uczniowie zapoznali się z ogólną wiedzą dotyczącą komunikacji miejskiej, taryfą usług oraz najnowszymi nowinkami technicznymi. Dodatkowo kształtowali umiejętności korzystania z rozkładów jazdy.
Część zajęć poświęcona była kwestii bezpieczeństwa i kultury zachowania się w pojazdach i na przystankach. Omawiana byłat między innymi tematyka przewozu rowerów, zwierząt, kontroli biletów oraz kwestia zachowania w momencie zagrożenia życia. Całość została pomyślana jako forma interaktywnej zabawy, w trakcie której treści merytoryczne przeplatały się z takimi elementami jak rebusy, krzyżówki czy quizy.
W czasie trwania zajęć położono szczególny nacisk na rozwijanie zdolności odczytywania zawartych w rozkładach jazdy informacji, jak i pokazywanie miejsc, gdzie można zasięgnąć informacji na temat godzin odjazdów poszczególnych pojazdów.
Dnia 12 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbył się próbny sprawdzian dla uczniów klas szóstych przygotowany przez OKE. Sprawdzian składał się z dwóch części. Pierwsza to zagadnienia z języka polskiego i matematyki, na które przeznaczone było 80 minut. Po przerwie uczniowie przystąpili do napisania drugiej części – z języka angielskiego, a na rozwiązanie zadań mieli 45 minut. Przystąpienie do sprawdzianu umożliwia uczniom rzetelne sprawdzenie swojej wiedzy i mobilizuje do efektywnej nauki.
W niedzielę 10 stycznia 2016 roku w Galerii Szperk, odbył się finał WOŚP.
Dzieci z naszej szkoły wraz z panią dyrektor Haliną Foltynowicz i nauczycielami wspierali dziś tą szlachetną akcję. Dębogórskie Kwiatki, prowadzone przez panią Teresę Czerwińską i panią Sabinę Pienczke, zaśpiewały alfabet kaszubski i zatańczyły "Cinde". Chór Szkolny przygotowany przez panią Magdalenę Piaseczną zaśpiewał pastorałkę "Przekażmy sobie znak pokoju" oraz zatańczył układ nowoczesny do piosenki "Lean on". Wspaniale zatańczyła też Agatka Szefka do piosenki Joe Cocker "Night calls". Nasze przedszkolaki również włączyły się do pomocy tańcem, przygotowanym przez panią Monikę Dudek.
Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za pomoc i zaangażowanie.
W tym roku zbieraliśmy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
Album fotograficzny
Powered by aSc EduPage