W dniu 18 czerwca w Szkole Podstawowej w Mostach odbyła się Letnia Olimpiada Szkół Podstawowych. Nasza szkoła wystawiła liczną reprezentację, zdobywając wiele medali.
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!
W dniu 18 czerwca w Szkole Podstawowej w Mostach odbyła się Letnia Olimpiada Szkół Podstawowych. Nasza szkoła wystawiła liczną reprezentację, zdobywając wiele medali.
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!
Dnia 17.06 naszą szkołę odwiedziła delegacja nauczycieli z Cypru.Goście przybyli do Polski w ramach realizowanego projektu "Natura Water", a celem ich wizyty było poznanie polskiego systemu oświaty, obserwacja zajęć w polskich szkołach oraz wymiana doświadczeń. Zostali przywitani występami tańców regionalnych w wykonaniu "Dębogórskich kwiatków". Zwiedzanie szkoły rozpoczęli od przedszkola, które to wywarło na nich ogromne wrażenie. Zaprosiliśmy ich również do obejrzenia przedstawienia oraz występu wokalnego przygotowanego przez Panią Magdalenę Szwejer i Panią Hanię Pacyńską z klasą IIa. Wizyta gości była dla naszej Szkoły ogromnym wyróżnieniem oraz okazją do prezentacji umiejętności naszych uczniów.
W sobotę 13 czerwca w Checzy Nordowych Kaszebów w Kosakowie odbył się już XIV Przegląd Pieśni o morzu "Jantarowi Bôt". Przegląd twórczości organizowany jest przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o./Dębogórze-Kosakowo oraz Wójta Gminy Kosakowo.
II miejsce-Natalia Mikołajewska
III miejsce-Oliwia Kreft
Wyróżnienie-Dębogórskie Kwiatki
Dnia 18 czerwca 2015 r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce do wsi Nadole. Nadole jest kaszubską wsią letniskową, położoną nad zachodnim brzegiem Jeziora Żarnowieckiego. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania skansenu. Można było z bliska obejrzeć tradycyjną gburską chatę, budynki gospodarcze i stodołę, która kryła w sobie mnóstwo ciekawych i niespotykanych eksponatów. Następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach etnograficznych i zajęciach plastycznych. Każdy uczestnik samodzielnie utkał chodniczek i wykonał tradycyjną świecę. Największą atrakcją była możliwość obserwacji procesu pieczenia chleba w tradycyjnym piecu. Mimo niesprzyjającej pogody nikt nie narzekał na nudę, a wrażeń było co nie miara. Następnie uczniowie pojechali do Gniewina, gdzie na placu zabaw mogli miło spędzić czas. Dodatkową atrakcją było wejście na wieżę widokową, z której wszyscy podziwiali piękną panoramę okolicy.
13 czerwca spotkaliśmy się na boisku sportowym – w rodzinnym gronie, z dobrymi humorami oraz z piękną pogodą w tle.
W programie Festynu Rodzinnego nie zabrakło atrakcji: od fantastycznych i jedynych w swoim rodzaju pierwszoklasistów począwszy, przez rozśpiewanych solistów, aktorów, na tancerkach kończąc. Odbyły się również, rozgrywki sportowe, gościnne występy rycerskie, strzelanie z łuku, rzut dzidą, malowanie twarzy, były zjeżdżalnie i dmuchane zamki
Prężnie funkcjonowała część „dla wygłodniałych”, gdzie serwowano pyszne tosty i smakołyki z grilla, ciasta i ciasteczka, kawę , herbatę i napoje Można było zasięgnąć porady na stoisku kosmetycznym -Oriflame oraz ...wiele, wiele innych atrakcji.
Imprezę trudno byłoby zorganizować, gdyby nie pomoc i wsparcie rodziców. Serdecznie dziękujemy Mamy nadzieję, że kolejny festyn szkolny odbędzie się w równie życzliwej atmosferze.
O ogromnej wartości jaką niesie ze sobą możliwość posługiwania się ojczystym językiem, mówił dziś podczas spotkania z kl Vb i VI w bibliotece Tadeusz Jałoszyński. Pan Tadeusz, biolog wykształcenia, z zamiłowania poeta, opowiadał o swoim dzieciństwie, które przypadło na lata trudne, lata wojny. Czasy, w których nauka naszego języka, była zakazana. Poeta opowiedział także o tym, jak rozpoczęła się Jego przygoda z pisaniem. Inspiracją były przypadkiem odnalezione złote myśli!!!I tak powstały piękne, pełne liryzmu wiersze
Dnia 10.06.2015r. w gimnazjum w Jastarni odbył się XII Przegląd Zespołów Tanecznych. Do rywalizacji stanęły zespoły ze szkół z Pucka, Helu, Władysławowa, Żelistrzewa oraz Jastarni. Wybrana grupa dziewcząt z klas IV-VI reprezentowała naszą szkołę. Dziewczęta zaprezentowały kilka układów tańca kaszubskiego, nowoczesnego, dawnego oraz solowego. W turnieju prezentowane były takie tańce jak: taniec nowoczesny, hip hop, disco dance, taniec towarzyski, jazz oraz inne. Poziom zespołów był bardzo wyrównany dlatego komisja sędziowska miała trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzcy.
W efekcie zmagań nasza szkoła zdobyła:
I miejsce- Agata Szefka- Taniec solowy
II miejsce- Chór Szkolny - taniec słowiański
III miejsce- "Dębogórskie Kwiatki"
IV miejsce- Chór szkolny- Taniec nowoczesny
GRATULUJEMY SUKCESÓW!!!
Dnia 08.06 odbył się Gminny Konkurs Informatyczny w Mostach. Miło nam poinformować, iż nasza uczennica Karolina Owczarek w kategorii klas V zajęła II miejsce. Gratulujemy sukcesu.
10 czerwca 2015 roku na holu szkoły o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie dyrektora z rodzicami dzieci przyjętych do klasy I w roku szkolnym 2015/2016
Miło nam jest poinformować, że dwie uczennice z naszej szkoły wygrały nagrody w konkursie organizowanym przez Błękitną Szkołę we Władysławowie pt. "Najciekawszy domek dla owadów" Rozalia Kata kl IVa zajęła I miejsce, a Iga Kołodziejska z kl IIa otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w konkursach
Musical wystawiony w Sali Koncertowej Portu Gdynia "Księga Dżungli" Teatru Komedii Valldal Junior przez Tomasza Czarneckiego przekonuje, że dżungla i szkolna rzeczywistość mogą mieć wiele wspólnego. Przetrwa tam tylko ten, kto zdoła oderwać się od wyświetlacza telefonu i weźmie sprawy w swoje ręce.Dnia 8.06 mieliśmy przyjemność z oglądania spektaklu w którym brała udział uczennica z naszej szkoły Aleksandra Junak.
Gratulujemy pierwszych kroków na scenie i życzymy dalszych sukcesów.
14 maja po raz kolejny braliśmy udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym. Z naszej szkoły brało udział 7 uczniów. Pragniemy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników. Dyplom laureata i nagrodę książkową zdobyła Paulina Gruszczyńska z klasy III uzyskując wysokie III miejsce. Dyplom laureata zdobyły dziewczynki z klasy II a: Urszula Danowska zajmując 7 miejsce, Iga Kołodziejska 10 miejsce. Dyplom wyróżnienia zdobyła Julia Król zajmując 14 miejsce. Brawo, dziewczyny!!! Uczennice do konkursu przygotowywała p. D. Brzozowska oraz p. H. Pacyńska. Dla przypomnienia nagrody dla zwyciezców i uczestników są nastepujace:
Miejsce 1: Grawerowany dyplom laureata oraz nagroda ksiażkowa;
Miejsca od 2 do 5: Dyplomy laureatów oraz nagrody ksiażkowe;
Miejsca od 6 do 10: Dyplomy laureatów;
Miejsca od 11 do 15: Dyplomy wyróżnienia;
Miejsca od 16: Dyplomy uznania.
Konkurs plastyczny dla klas IV - VI "oszczędzaj wodę".
1. Rodzaj pracy: plakat lub komiks.
2. Technika wykonania pracy dowolna, format A2 lub A3 - plakat; A4, A5, A6 - komiks
3. Termin oddawnia prac:10.06, sala nr 6.
Maj wraz z wiosną przynosi uczucie, że właśnie zaczynamy życie od nowa. To sprawia, że mamy mnóstwo ciekawych pomysłów. Dlatego 2 maja wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę.
Celem naszej wycieczki był Toruń, miasto leżące nad Wisłą i Drwęcą, znane z Mikołaja Kopernika i toruńskich pierników. Udaliśmy się do Fortu IV, pozostałości dziewiętnastowiecznej twierdzy, gdzie wzięliśmy udział w zabawach integracyjnych oraz prawdziwych podchodach na terenie pełnym zagadkowych korytarzy, tajemniczych przejść i koszarowych zakamarków. Dnia drugiego wybraliśmy się na zwiedzanie miasta gdzie Pani przewodnik opowiadała nam o historii Torunia. Zapamiętaliśmy, że jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, a w wieku XVII było najpotężniejszą twierdzą w Rzeczypospolitej. W 1703 roku doszło do strasznego bombardowania miasta przez wojska szwedzkie. Znaczna jego część spłonęła, a ludność zdziesiątkowała epidemia dżumy.
Potem był czas na kupowanie pamiątek, spacerowanie uliczkami Torunia, robienie zdjęć. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń
W poniedziałek, 1 czerwca w naszej szkole był wyjątkowy dzień -Dzień Dziecka! Dla każdego z naszych uczniów był to miło spędzony czas w towarzystwie rówieśników oraz nauczycieli. Wspólnie bawiliśmy się w zabawy takie jak "sznur", "guma", "babington" czy gra w klasy. Nasz czas urozmaicaliśmy smakołykami przygotowanymi przez uczniów i ich rodziców.
We wtorek 26 maja 2015 roku odbył się CZTERNASTY GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY, którego celem jest zachęcanie uczniów do pogłębiania wiedzy na temat poprawnej pisowni. Etap gminny konkursu polegał na samodzielnym wykonaniu przez uczniów testu składającego się z różnego typu zadań ortograficznych i interpunkcyjnych. Niestety tym razem się nie udało wygrać, ale wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na piętnasty konkurs ortograficzny
Podczas apelu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Chwalcie łąki umajone". Uczniowie wykonywali prace, które miały przedstawiać jeden z tytułów Maryi, znajdujących się w Litanii Loretańskiej. Wykazali się wielką pomysłowością i talentem plastycznym. Oto wyniki:
w kat. I-III:
I miejsce- Paulina Gruszczyńska;
II miejsce- Milena Draszawka;
III miejsce- Martyna Ptaszek;
Wyróżnienie: Łukasz Siemczuk;
w kat. IV-VI:
I miejsce- Oliwia Kreft i Natalia Mikolajewska;
II miejsce- Weronika Wacek i Marta Lipkowska;
III miejsce- Iwona Ulenberg i Junak Aleksandra.
Wyrożnienia: Dominika Trepczyk, Siemczuk Dominika, Kamil Łużny, Julia Myszk i Natalia Ptaszek.
W dniu 11 marca 2015r. odbyła się w naszej szkole ciekawa lekcja przyrody „na żywo”, prowadzona przez panią entomolog dr Katarzynę Gryglicką z agencji „KLAPS ART” z Krakowa. Lekcja dotyczyła najliczniejszej grupy zwierząt, czyli owadów. Podczas prelekcji zostały zaprezentowane różne okazy owadów żyjące w Polsce i na świecie, w tym motyle ( dzienne i nocne), ćmy, chrząszcze. Wielką atrakcją były żywe osobniki, tj. świerszcze, szarańcze, karaczany, larwy drewnojada i drapieżne modliszki. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w tej lekcji. Ciekawostki o owadach pozwoliły rozwinąć zainteresowania przyrodnicze naszych uczniów.
W dniu 21 maja br. uczniowie klasy IIa i IIb wraz księdzem Janem Grzelakiem odbyli pielgrzymkę do Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Swarzewie, Królowej Polskiego Morza. Było to podziękowanie za wydarzenie przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej przez uczniów tychj klas.
Ubrani w stroje pierwszokomunijne uczniowie i opiekunowie wzięli udział we Mszy Świętej. Następnie poznali historię Sanktuarium. Był też czas na zakup pamiątek oraz pyszne lody.
Ćwiczenie czyni mistrza – zgodnie z tym powiedzeniem, prób nigdy nie za wiele, dlatego klasy 5a i 5b już przygotowują się do prawdziwego Sprawdzianu Szóstoklasisty. 19.05.15r. napisaliśmy Pierwszy Próbny Egzamin Piątoklasisty w formule bardzo zbliżonej do tej, z którą zmierzymy się w następnym roku. Sprawdzian podzielony był na dwie części: matematyczno-humanistyczną oraz z języka obcego.
Wrażenia z testu były raczej pozytywne, chociaż na wyniki musimy trochę poczekać. Najważniejsze jednak, że oswajamy się z typami zadań, procedurami i uczymy się panować nad stresem.
Powered by aSc EduPage