Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z Tygodnia Pozytywnych Relacji i Emocji, który obchodziliśmy w naszej szkole na przełomie listopada i grudnia.
Już od dwóch lat mamy do czynienia z wszechobecną pandemią, która niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie oraz relacje międzyludzkie. W szkole widzimy jak bardzo ucierpieli najmłodsi, żyjąc wiele miesięcy w izolacji, bez rówieśników i przenosząc swoją aktywność do świata wirtualnego - widzimy potrzebę odbudowy normalnych relacji.
Dzieci wycofały się, przestały ze sobą rozmawiać. Musimy nauczyć się nie tylko tego, co mamy w programie szkolnym, ale przede wszystkim na nowo wzbudzić zainteresowanie w drugim człowieku. Ważne, by znów powrócić do zadawania pytań: jak się masz, jak się czujesz, co u Ciebie słychać?
Stąd zrodził się pomysł Tygodnia Pozytywnych Relacji i Emocji, podczas którego skupialiśmy się na tym, jak zadbać o równowagę, relaks, jak mieć motywację do działania. Ten tydzień to bodziec do działania, impuls, by najmłodsi wiedzieli, że mogą na kogoś liczyć i w razie problemu mogą śmiało o nim mówić. Tematem przewodnim były relacje międzyludzkie.
Wszystkie klasy brały udział w warsztatach psychologicznych, podczas których nabywali umiejętności budowania pozytywnych relacji z drugim człowiekiem i odkrywali dlaczego tak ważne jest utrzymywanie realnych kontaktów z innymi. Tematyka tygodnia była poruszana podczas wielu lekcji, między innymi podczas języka polskiego uczniowie mieli za zadanie napisać opowieść terapeutyczną - najlepsze prace zostały nagrodzone (I miejsce zdobył zespół Mileny Barchańskiej). W tym tygodniu odbył się również szkolny konkurs psychologiczny "Szacunek to życia kierunek", którego finalistami zostali: Alicja i Tomasz Plucińscy I miejsce, Julia Jesiołkiewicz II miejsce. Działaniem towarzyszącym, wpływającym na pozytywną atmosferę w naszej szkole były dekoracje - tablica z dobrze nastrajającymi, optymistycznymi myślami oraz kolorowe emotki ozdabiające hole szkoły. Cieszymy się, że pomimo obecnej sytuacji dotyczącej pandemii udaje się przeprowadzać tego typu akcje.
Dziękujemy nauczycielom za aktywne uczestnictwo w akcji :)
Pozdrawiamy,
organizatorki:
pani psycholog - Nikola Janiewska,
pani pedagog - Ania Frankowska