Tradycyjnie jak co roku odbyla się Kaszubska Noc Andrzejkowa. Uczniowie spędzili miły wieczór na wróżbach, tańcach, a sala gimnastyczna zamieniła się w kino.
Andrzejki
Dnia 30 listopada uczniowie szkoły podstawowej obchodzili Andrzejki podczas Dyskoteki Andrzejkowej. Poza muzyką, tańcami i świetną zabawą, uczniowie mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość korzystając z usług wróżek. Ponadto, każdy miał okazję w tradycyjny sposób uczcić Andrzejki, biorąc udział w specjalnych zabawach andrzejkowych.
Doskonała zabawa sprawiła, że dyskoteka na długo pozostanie w pamięci dzieci.
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia klasy pierwsze odwiedziły bibliotekę. Każdy uczeń przyszedł ze swoim pluszakiem. Pani Hania Skurczyńska przedstawiła dzieciom historię znanych misiów, a następnie dzieci opowiedziały historię swojej przytulanki. Pierwszoklasiści zapoznali się z opowieściami o misiach, które znajdują się w bibliotece szkolnej, a pani bibliotekarka przeczytała dzieciom „Bajkę o brzydkim misiu”, który odnalazł swojego właściciela. Na zakończenie wszyscy otrzymali rysunek misia, którego mogli pokolorować i ozdobić według własnego pomysłu.
„Dumni z Polski”-
„Dumni z Polski”- Do uczniów trafiły bezpłatne materiały o tematyce patriotycznej i biało-czerwone gadżety. To m.in. chorągiewki,długopisy i notesy, ale też gry planszowe i materiały edukacyjne przybliżające sylwetki wybitnych Polaków oraz ich osiągnięcia.
WOJEWÓDZKI KONKURS POETYCKO-PROZATORSKI pt.: "Miłość, Przyjaźń, Dobro"
Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie poetycko-prozatorskim dla klas IV-VIII.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań poetyckich i prozatorskich, odkrywanie i promowanie talentów pisarskich oraz budzenie wrażliwości na piękno języka polskiego.
Tematem przewodnim konkursu jest miłość, przyjaźń,przejawy wszelkiego dobra.
Utwory muszą być opatrzone jedynie godłem.
Prace w kategorii poezji powinny obejmować maksymalnie 3 wiersze.
Prace w kategorii prozy mogą obejmować opowiadania, nowele i inne krótkie formy prozatorskie, które stanowią zamkniętą całość.
Prace na konkurs w wersji komputerowej proszę przynieść do biblioteki szkolnej do 1 kwietnia 2019r.
Hanna Skurczyńska
OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNO - PLASTYCZNY "MATEMATYCZNE PRZEBOJE".
SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNO - PLASTYCZNYM pt. „Matematyczne przeboje!”
I. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego „Matematyczne przeboje” jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki z siedzibą w Bielsku-Białej.
II. Celem konkursu jest:
1. Popularyzacja matematyki.
2. Propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.
3. Rozbudzanie twórczej inwencji dziecka oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia.
4. Rozwijanie umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.III. Rodzaj konkursu:
1. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Obejmuje przedmioty: matematykę i plastykę/sztukę.
2. Uczniowie przystępują do konkursu indywidualnie.
3. Konkurs przebiega w dwóch etapach:
a. etap I - szkolny,
b. etap II - finał ogólnopolski.IV. Zasady konkursu:
1. W Konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-VIII.
2. Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyczne przeboje”.
3. Każdy uczestnik Konkursu wykonuje własnoręcznie (bez pomocy osób trzecich) pracę na płaszczyźnie w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej), w formacie A4 lub A3.
4. Każdy uczestnik Konkursu nadaje tytuł swojej pracy, dodatkowo może dodać krótki opis.
5. Prace należy dostarczyć do 10.12.2018 r. do Agnieszki Korczyńskiej.Regulamin Konkursu: https://www.snm.edu.pl/p/konkursplastycznysmm20182019.html
Zapraszam do udziału w konkursie!
Agnieszka Korczyńska
XV Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych
Wójt Gminy Kosakowo oraz Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo ogłaszają XV Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.
Konkurs będzie odbywał się w jednej kategorii, a mianowicie: szopka rodzinna.
Informacja od Biura Polityki Społecznej w Kosakowie
Biuro Polityki Społecznej przypomina, iż wnioski o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start składać można tylko do 30 listopada br. Wnioski przyjmowane są osobiście w Biurze Polityki Społecznej (Kosakowo, ul. Fiołkowa 2b) lub w formie elektronicznej (np. przez konto bankowe). Wnioski złożone po tym terminie pozostawione będą bez rozpatrzenia.
Świadczenie Dobry Start przysługuje w kwocie 300 zł jednorazowo na każde uczące się dziecko w wieku do 20 r. życia realizujące obowiązek szkolny (z wyjątkiem „zerówek”, studiów i szkół dla dorosłych).
Zbiórka karmy dla schroniska
UWAGA!!! OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ KARMY DLA PSÓW I KOTÓW ZE SCHRONISKA W DĄBRÓWCE W WEJHEROWIE-
KARMA: (makarony, kasza, sucha karma, karma w puszkach,), koce, smycze, zabawki dla zwierząt.
Zwracamy się do ludzi wielkiego serca, aby przyłączyli się do naszej akcji. Za ofiarność, dziękujemy.
Karmę zbieramy do końca listopada, przynosimy ją do sali nr 13
Konkurs Myszka Z - etap szkolny rozstrzygnięty
W piątek 16 listopada 2018 r. odbył się szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo - Informatycznego Myszka Z.
Uczniowie klas VI zmierzyli się z bardzo wymagającym testem zawierającym pytania z zakresu edukacji ekologicznej i asrtonomicznej oraz zagadnienia z szeroko pojętej wiedzy informatycznej. Czołowe miejsca zajęli:
Iga Kołodziejska
Karol Ludwinowicz
Tomasz Mikołajewski
Osoby te będą reprezentować naszą szkołę w etapie międzyszkolnym. Życzymy sukcesów.
Wycieczka uczniów klas I - VIII uczacych się j.kaszubskiego.
Uczniowie uczacy się j.kaszubskiego udali się dziś na wycieczkę do Szymbarku. Zwiedziali centrum edukacji i promocji regionu Szymbark. Hitem okazał się domek odwrócony do góry nogami i bunkier. Zjedli pyszny obiad i pełni sił zdobyli Wiezyce. Było super.
Wieczornica-100 lat Niepodległości
W listopadowy dzień, dzień pełen zadumy, już po raz piąty uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębogórzu uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii. 14 listopada uczciliśmy Święto Niepodległości. Ideą niepodległościowych corocznych spotkań jest przybliżanie wydarzeń historycznych, ale także integracja środowiska i jednoczenie się w radosnym, wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych. Wieczornica jest wyrazem wdzięczności i pamięci o wszystkich, którzy ginęli przez lata w imię wolności kraju, wolności słowa, wolności umysłów.
Marszobiegi na orientację
Za nami świetna zabawa w Rumskim lesie👍😊. Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z trasą marszu na orientację. Do zobaczenia na kolejnych zawodach😀🏃.
"Rekord dla Niepodległej"
Nasza szkoła gotowa do wspólnego działania. To dopiero było przeżycie.
Wspólna akcja ministerstwa edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zakończyła się dziś ogromnym sukcesem. O godz. 11:11 blisko 5 mln uczniów (4 867 937), a także prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie odśpiewało czterozwrotkowy hymn narodowy.
Śniadanie Daje Moc
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
W listopadzie klasy I – III zostały zachęcone do realizacji programu edukacyjnego „ Śniadanie daje moc’’. W czasie zajęć w ciągu roku będziemy mogli przekazać najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. Najważniejsze cele programu to zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. W ramach programu zorganizowaliśmy wspólne zdrowe śniadanie. Przed robieniem kanapek wszystkie dzieci umyły ręce. Później przy jednym stole robiliśmy smaczne i zdrowe kanapki. Dzieliliśmy się przyniesionymi produktami. Były tam warzywa, ciemne pieczywo, sałatka owocowa z naturalnym jogurtem oraz nasionami dyni i słonecznika. Można było również zajadać migdały oraz suszone owoce. Wszystkie kanapki wyglądały znakomicie, a jeszcze lepiej smakowały. Dzieci zajadały je z apetytem popijając zdrową wodą.
Klasy I - III uczące się j.kaszubskiego na warsztatach w Akwarium Gdyńskim.
XV Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej w Gdańsku.
Już po raz XV w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku 6.11.2018 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej dla uczniów gimnazjów oraz siódmych i ósmych klas szkół podstawowych województwa pomorskiego.
Nasza ucznnica Oliwia Kreft zdobyła wyróżnienie
Gratulujemy sukcesu
Archiwum Aktualności